Typ urody zima – jaki makijaż i kolor włosów?

Typ urody zima – jaki makijaż i kolor włosów?

Zima to typ urody o zdecydowanym charakterze. Mocny, wyrazisty i kontrastowy – tak w skrócie można go opisać. Jest też wyjątkowy z innego powodu – jego przedstawicielkom jako jedynym pasuje ponadczasowe zestawienie czerni oraz bieli. Dowiedz się więcej o cechach charakterystycznych zimowego typu urody i dobierz podkreślający go makijaż i kolor włosów.

Typ urody zima – cechy charakterystyczne

Pani zima to kobieta o skórze w odcieniu śnieżnobiałym i z ciemnymi, kontrastującymi z cerą włosami. Tak jasna karnacja nie jest jednak regułą – zimowa uroda to też skóra śniada lub oliwkowa, która w połączeniu z brązowymi lub czarnymi włosami przywodzi na myśl urodę latynoską. Oczy zimy są brązowe, piwne, błękitne, granatowe lub nawet czarne. Bez względu na barwę, tęczówki wyraźnie kontrastują z białymi gałkami ocznymi. Zauważalny kontur charakteryzuje także usta, które przeważnie przyjmują czerwonawy lub delikatny, bladoróżowy odcień.

Czy wiesz, że…

W ramach zimowego typu urody można wyróżnić także 3 podtypy. Należą do nich:

  • chłodna zima – taka uroda ma wyraźnie chłodny walor. Jako jedyny z zimowych typów może wyróżniać się włosami o jaśniejszym odcieniu, np. w kolorze jasny brąz. Siostrzanym typem urody jest dla chłodnej zimy chłodne lato.
  • głęboka zima – ciemne i głębokie kolory włosów i oczu to jej cechy charakterystyczne. Typem pokrewnym jest głęboka jesień.
  • czysta zima – wyróżnia się urodą pełną kontrastów: ciemnymi włosami, czystą cerą i wyraźnie zaznaczoną tęczówką. Jej siostrzanym typem jest czysta wiosna.

Makijaż dla Pani Zimy

Analiza kolorystyczna zimowego typu urody dokładnie określa, w jakich kolorach będzie do twarzy jego przedstawicielkom. Sprawdzą się wyraziste kolory w chłodnej tonacji, które pokreślą kolor oczu – grafit, szary, różowy, fioletowy, zielony, bordowy. Kobieta o urodzie zimy może korzystać również z czarnej kredki do oczu oraz eyelinera, a także mocno tuszować rzęsty – oczywiście również na czarno.

Z palety kolorystycznej przeznaczonej dla tego typu urody, głęboka zima powinna wybierać odcienie ciemne i nasycone, a czysta zima – kolory jaskrawe oraz kontrastowe. Dla chłodnej zimy zarezerwowane są odcienie najchłodniejsze, szczególnie te jasne oraz średnie.

Jeśli chodzi o makijaż ust, dla zimy najodpowiedniejsze są błyszczyki i pomadki w czystych, intensywnie różowych i czerwonych kolorach. Róż do policzków może być natomiast jasnoróżowy (dla jasnookich zim) lub zbliżony do bordowego (dla zim ciemnookich).

Pamiętaj!

Twoja zimowa uroda rozkwita w połączeniu z chłodnymi, nasyconymi kolorami. Nie dla Ciebie są perłowe szminki i kredki do oczu ani cienie do powiek z ciepłymi – złotymi lub pomarańczowymi – pigmentami. Zrezygnuj również z ciepłych brązów i wszelkich przydymionych odcieni, które zamiast podkreślić, stłumią Twoje naturalne piękno.

Kolor włosów dla Pani Zimy

Typ urody zima charakteryzuje się naturalnymi, ciemnymi włosami, a jego reprezentantki w dość młodym wieku mogą zauważyć u siebie pierwsze oznaki siwienia. Jeżeli chcesz farbować włosy, wybierz jeden z odcieni zbliżonych do ich naturalnej barwy. Twoją urodę podkreślą farby w kolorze czarnym, np. o niebieskim lub mahoniowym odcieniu – szczególnie pasują one do czystej i głębokiej zimy.

Jeśli jesteś chłodną zimą, możesz również zdecydować się na ciemne, zimne brązy bądź jedynie na delikatne refleksy. Niektóre panie zimy, choć zdarza się to bardzo rzadko, mają naturalnie blond platynowe włosy – wtedy farba w tym odcieniu doda im połysku, podkreślając jednocześnie ich urodę. W koloryzacji zdecydowanie unikaj ciepłych, złocistych odcieni oraz rudości, które nie będą współgrać z Twoimi naturalnymi predyspozycjami.

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.