Jak odróżnić podróbkę od oryginalnych perfum

Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne - poradnik

Jak rozpoznać oryginalne perfumy? Oszuści prześcigają się w pomysłach, ale kilka wskazówek pozwoli Ci uniknąć przykrej niespodzianki. Bo perfumy oryginalne można kupować bezpiecznie również w internecie. Sprawdź, jak odróżnić podróbki od oryginału.

 

Wykorzystaj kod rabatowy -10% na nieprzecenione produkty: BLOG10

Dlaczego markowe perfumy są droższe od podróbek?

Najlepsze marki perfumeryjne wiele starań przykładają do procesu uzyskania idealnego zapachu. Do produkcji dobrych perfum damskich czy męskich stosuje się najlepsze składniki. Dlatego zapachy takich marek jak Histoires De Parfums czy Giorgio Armani mają swoją cenę. Niekiedy do pozyskania 1 mililitra skoncentrowanego aromatu potrzeba 1 kilograma płatków kwiatowych! Procesy ekstrakcji i destylacji odbywają się w warunkach laboratoryjnych i są czasochłonne. Najpiękniejsze perfumy są jak dzieła sztuki – mają swoją cenę.

Jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne?

1. Sprawdź numer seryjny

Istnieją specjalne wyszukiwarki, które pozwalają na sprawdzenie oryginalności perfum i kosmetyków. Jedną z nich jest Check Cosmetics. Numer seryjny znajdziesz na spodzie flakonu, może być wytłoczony lub naklejony. Po wpisaniu go w pole wyszukiwarki, program zidentyfikuje markę i produkt.

Uwaga!

Wyszukiwarki czy kalkulatory kodów bywają zawodne. Mogą nie identyfikować perfum, które:

  1. pochodzą z edycji limitowanej,
  2. posiadają zmienioną przez producenta numerację. Taki zabieg ma utrudniać oszustom podrabianie perfum,
  3. są po prostu podrobione.

2. Porównaj kartonik

Literówki w nazwie od razu zdradzają, że perfumom daleko od oryginału, ale to oczywistość. Niechlujnie sklejona folia na opakowaniu może być oznaką, że ktoś chce Cię oszukać. Butelki w opakowaniach powinny być zawsze ułożone w prawidłowym kierunku. Marki luksusowych perfum wielką wagę przywiązują do szczegółów – wytłoczeń na opakowaniach i nadruków.

3. Porównaj butelki

Kształt butelki jest trudniejszy do podrobienia niż sam kartonik, w których znajduje się flakon. Wiele marek przywiązuje ogromną wagę do kształtu butelki. Na przykład butelki perfum Molinard są tworzone przez najzdolniejszych szklarzy – projekty są uznawane za najpiękniejsze flakony perfum na świecie. Ich podrobienie jest niemal niemożliwe. Na co zwracać więc uwagę? Sprawdź koniecznie, czy butelki są wykonane z gładkiego szkła – jakość zwykle jest widoczna na pierwszy rzut oka. Równie ważny jest kształt nakrętki – niektóre zatyczki oryginalnych perfum potrafią być fikuśne i trudne do podrobienia. Perfumy damskie Moschino słyną z oryginalnych projektów – wystarczy spojrzeć na przykład I Love Love.

Czy wiesz, że…

Za najczęściej podrabiane zapachy na świecie uważa się perfumy Chanel.

4. Porównaj zabarwienie perfum

Szczytem szczytów stosowanym przez oszustów jest zamknięcie podrabianych perfum w oryginalnej butelce! Oczywiście porównać zabarwienie perfum da się tylko w przezroczystym opakowaniu.

5. Porównaj zapach

Jak sprawdzić oryginalność perfum po zapachu? Markowe zapachy składają się z trzech nut – głowy, serca i bazy. Dotyczy to zarówno perfum męskich i damskich. Podróbki są zbliżone do oryginału tylko przy początkowej fazie. Gdy zaczynają rozkwitać na skórze, łatwiej wyłapać różnicę. Warto dodać, że kopie nie zapewniają trwałości – kupowanie tanich perfum, które są podrabiane to tylko złudna oszczędność. Markowe, oryginalne perfumy utrzymują się na skórze wiele godzin.

Gdzie można kupić oryginalne perfumy online?

Unikaj aukcji internetowych, gdzie perfumy są sprzedawane przez prywatnych sprzedawców – tam najłatwiej o oszustwo. Nie kupuj też perfum na bazarach czy u sprzedawców ulicznych. Kupowanie w sprawdzonych perfumeriach internetowych jest bezpiecznym rozwiązaniem. Żaden szanujący się sklep z perfumami online nie będzie ryzykował, sprzedając podróbki. Poluj na okazje – oryginalne perfumy możesz tam kupić o wiele taniej niż w stacjonarnych sklepach. Nie musimy chyba wspominać, że w Tagomago znajdziesz TYLKO ORYGINALNE PERFUMY? 🙂 Zyskujesz gwarancję ich unikalności.

Ściągawka:

jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne

Warto wiedzieć!

Handlowanie podróbkami jest nielegalne zgodnie z „Ustawą o ochronie własności przemysłowej”

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.