Typ urody wiosna – jaki makijaż i kolor włosów?

Typ urody wiosna – jaki makijaż i kolor włosów?

Wiosna to drugi – obok jesieni – ciepły typ urody. Charakteryzuje się subtelnością i delikatnością, przejawiającą się zarówno w kolorze cery, jak i włosów. Jeśli jesteś reprezentantką tego typu urody i chcesz wiedzieć, jak podkreślać swoje atuty, sprawdź, co do Ciebie pasuje. Poniżej opisujemy więcej cech wyróżniających wiosenną karnację, zwracając uwagę na odpowiadający jej rodzaj makijażu oraz kolor włosów.

Typ urody wiosna – cechy charakterystyczne

Pani wiosna wyróżnia się jasną, promienną, rumieniącą się cerą o ciepłym odcieniu, który odróżnia ją od jesiennego i letniego typu karnacji. Może posiadać ciepłe, złociste piegi, a przeważnie także niebieskie lub zielone oczy w różnych odcieniach. Naturalny kolor włosów wiosny to m.in. piękny, złocisty blond lub średni i ciemny blond.

Niektóre przedstawicielki tego typu urody mogą poszczycić się także włosami brązowymi o delikatnych, rudych lub złocistych akcentach. Ponadto wyróżniają je ciepłe w odcieniu, zabarwione na czerwonawo usta. Jak widać, panie wiosny to osoby o delikatnej, subtelnej urodzie – umiejętne podkreślenie ich walorów będzie polegało na wyeksponowaniu naturalnego piękna w taki sposób, by nie zamaskować go zbyt ciężkimi i ciemnymi kosmetykami.

 

Czy wiesz, że...

W ramach wiosennego typu urody wyróżnia się 3 podtypy:

  • ciepła wiosna – typowo ciepły podtyp o ciepłym odcieniu cery i włosów. Jej siostrzanym typem jest ciepła jesień.
  • czysta wiosna – to typ kontrastowy, który można rozpoznać po czystej i gładkiej skórze oraz przeźroczystych oczach przybierających różne barwy. Jej typem pokrewnym jest czysta zima.
  • jasna wiosna – to najjaśniejszy ze wszystkich typów kolorystycznych. Jasna cera, jasny kolor włosów oraz oczu to jej wyróżniki. Łatwo pomylić ją z jej siostrzanym typem – jasnym latem.

Makijaż dla Pani Wiosny

Subtelna, świetlista i delikatna uroda pani wiosny wymaga takiego samego makijażu. Do wyrównania kolorytu cery potrzebujesz kosmetyków słabo kryjących, transparentnych. Podkład pod makijaż powinien mieć ciepły, jasny odcień, a koralowy, brzoskwiniowy róż odpowiednio podkreśli policzki.

Makijaż oczu dla reprezentantek wiosennej karnacji powinien uwzględniać cienie w kolorach jasnych i rozświetlających. Może obejmować różne barwy, pod warunkiem, że będą one płynnie przechodziły z jednych w drugie. Wśród barw podkreślających wiosenny typ urody znajdują się zielenie, turkusy, pastelowe róże, ale też odcień miodowy, brzoskwiniowy, kakaowy lub łososiowy. Czysta wiosna powinna sięgać po barwy czyste i jaskrawe, ciepła wiosna – po barwy ciepłe i nasycone, a jasna wiosna – po odcienie rozmyte, rozbielone.

Do podkreślenia ust najlepsze będą pomadki w odcieniu brzoskwiniowym i łososiowym albo przezroczysty błyszczyk.

 

Pamiętaj!

Uroda typu wiosna wymaga podkreślenia jej naturalności i delikatności. Nie toleruje makijażu ciężkiego i przytłaczającego. Czarne kredki do oczu czy tusze do rzęs powinny w tym przypadku zostać zastąpione brązowymi odpowiednikami. W makijażu dla pani wiosny najlepiej sprawdzają się też kolory ciepłe – wyjątkiem jest czysta wiosna, której do twarzy będzie w niektórych barwach zimnych.

Kolor włosów dla Pani Wiosny

Chłodny blond, platyna, a może granatowa czerń? Zdecydowanie nie! Kolory włosów dla urody typu wiosna to barwy jasne i złociste – przypominające kłosy zboża. Przede wszystkim jednak muszą być ciepłe – tylko wtedy będą idealnie współgrały z Twoją karnacją oraz barwą oczu. Jaki odcień będzie więc do Ciebie pasował? Wybierz jeden ze słonecznych lub miodowych blondów albo farbę w odcieniu złocistym – może to być np. jasny brąz. Pani wiośnie będzie też do twarzy w blondach miedzianych, bursztynowych lub szampańskich.

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.