Typ urody lato – jaki makijaż i kolor włosów?

Typ urody lato – jaki makijaż i kolor włosów?

Lato to jeden z 4 podstawowych typów urody. Jasna cera i włosy, a do tego delikatnie różowe usta – jeśli te cechy są charakterystyczne dla Twojej urody, bardzo możliwe, że jesteś panią lato. Sprawdź, po czym jeszcze poznać ten typ urody i dowiedz się, jaki makijaż i kolor włosów pasują do niego najlepiej.

Typ urody lato – cechy charakterystyczne

Jak już wyżej pokrótce wspomnieliśmy, panią lato wyróżnia jasna cera – często zdobiona subtelnym rumieńcem bądź piegami, o zabarwieniu porcelanowym lub nawet oliwkowym. Podobnie jeśli chodzi o włosy, które mogą przybierać barwę od platynowego blondu po ciemny brąz. Zwykle posiadają jednak popielaty, określany również mysim, odcień. Ważną cechą letniej karnacji jest też kolor oczu, który przeważnie jest błękitny, szaro-niebieski, szaro-zielony bądź brązowy.

Ogólnie rzecz ujmując, lato jest chłodnym typem urody. Co to oznacza? Ani we włosach, ani w białkach oczu, ani w skórze nie występuje żółty pigment. Osobom o tego typu urodzie najlepiej pasują wszelkie chłodne i jasne barwy.

 

Czy wiesz, że…

Lato to jeden z 4 głównych typów urody. W jego ramach można wskazać również 3 podtypy:

  • jasne lato – cechuje się bardzo jasną, porcelanową skórą oraz jasnymi włosami. Podobnie oczy jasnego lata, które mogą być zabarwione odrobiną szarości. Typem siostrzanym jest jasna wiosna.
  • chłodne lato – oczy w chodnym, błękitnym lub zielonym odcieniu i włosy o barwie popielaty blond lub chłodny brąz to cechy charakterystyczne tego podtypu. Chłodne lato i chłodna zima to typy siostrzane.
  • zgaszone lato – wyróżniają je oczy o trudnym do określenia, jasnym odcieniu i włosy o popielatym odcieniu, które mogą odznaczać się ciepłymi akcentami. To typ pokrewny do zgaszonej jesieni.

Makijaż dla pani lato

Lato to delikatny typ urody, w którym kontrasty są bardzo słabe. Wpływa to na rodzaj makijażu, w jakim będziesz dobrze wyglądała. Zdecydowanie lepiej będzie Ci w subtelnych niż w wyrazistych, ostrych i kontrastowych barwach.

Podstawą makijażu dla pani lata jest wyrównanie kolorytu jasnej cery – przy tym typie urody wskazane jest korzystanie z półkryjących podkładów, np. porcelanowych, oraz lekkich pudrów. W następnej kolejności odpowiedniego podkreślenia wymagają oczy – ponieważ mają jasną oprawę, śmiało eksponuj je brązowym tuszem do rzęs.

Pani lato powinna sięgać po cienie do powiek w chłodnej tonacji. Dla chłodnego lata mogą to być odcienie od jasnych, przez średnie, aż po przygaszone – sprawdzą się także niektóre głębokie barwy. Najodpowiedniejsze dla jasnego lata będą z kolei cienie najjaśniejsze, rozmyte i rozbielone. Zgaszone lato dobrze zaprezentuje się natomiast w kolorach stonowanych, pozbawionych jaskrawości – zarówno jaśniejszych, jak i ciemniejszych, ale raczej utrzymanych w tonacji chłodnej.

Jeśli chodzi o usta, we wszystkich wypadkach najlepszym wyborem będą błyszczki i pomadki w kolorach brzoskwiniowych i jasnoróżowych. Spośród kosmetyków kolorowych pani lato powinna wybierać te w jasnych, pastelowych, stonowanych i chłodnych odcieniach. Kolory, które podkreślą ten typ urody, to np. pudrowe i przybrudzone róże, beże, błękity, szarości, fiolety i zielenie.

 

Pamiętaj!
Jeżeli Twój typ urody to lato, zrezygnuj z ciepłych kolorów – dotyczy to zarówno makijażu, jak i koloru włosów i ubrań. Na Twoją niekorzyść działają żółcie, pomarańcze, ciepłe brązy i ciepłe zielenie. Nie powinnaś również stosować czerni ani śnieżnobiałej bieli.

Kolor włosów dla pani lato

Naturalny ocień włosów, jaki charakteryzuje panią lato, bywa uznawany za mdły i nijaki – jest to przyczyną sięgania po farbę do włosów. Jaki kolor możesz dobrać dla siebie, żeby efekt koloryzacji był zadowalający? Do twarzy będzie Ci w popielatych odcieniach blondu i brązu. Jeśli jesteś chłodnym latem, możesz wypróbować zarówno jasne, jaki ciemniejsze odcienie. Sprawdzi się też – podobnie jak w przypadku zgaszonego lata – mysi blond. Pani jasne lato może eksperymentować z jasnymi blondami: platynowym, popielatym, gołębim i mysim.

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.