Poradnik: jak kupować perfumy online?

Poradnik: jak kupować perfumy online?

Zakupy online to synonim wygody, szczególnie wtedy, gdy brakuje czasu lub nawet ochoty na wędrówkę po stacjonarnych sklepach. Są jednak takie produkty, które chciałoby się sprawdzić na żywo i perfumy z całą pewnością można zaliczyć do tej kategorii.

Czy w takim razie kupowanie perfum w sklepach online ma sens? Z doświadczenia wiemy, że jak najbardziej tak! Od razu jednak rodzi się drugie pytanie, czyli, jak wybrać te jedne, jedyne perfumy, bez możliwości ich powąchania?

W tym miejscu zaczyna się prawdziwa sztuka zakupów online i w naszym artykule podpowiemy, co zrobić, aby bez przeszkód kupować w wirtualnych perfumeriach!

Krok pierwszy, czyli określenie swoich potrzeb

Ilu ludzi, tyle gustów – także zapachowych – więc pierwszym krokiem do udanych zakupów online powinno być określenie swoich preferencji. Przypomnij więc sobie swoje ulubione zapachy i zastanów nad tym, jakie nuty w nich przeważają.

Czy są to ciepłe, otulające aromaty wanilii lub innych przypraw, czy świeżość cytrusów? Może preferujesz ziołowe akcenty lub wyrafinowaną głębię morskich kompozycji? Rozpoznanie swoich preferencji pozwoli Ci łatwiej odnaleźć się w bogatym świecie perfum damskich, męskich i unisex.

Pamiętaj przy tym, że każde perfumy składają się z nut głowy, serca i bazy.

I tak, nuty głowy są tym, co czujesz zaraz po aplikacji perfum, ale zazwyczaj szybko się one ulatują. Nuty serca to – jak sama nazwa wskazuje – „serce” zapachu, które rozwija się po kilkunastu minutach i utrzymuje znacznie dłużej. Nuty bazy z kolei są fundamentem, który pozostaje na skórze najdłużej.

Zwrócenie uwagi na to, które fazy zapachu przemawiają do Ciebie najmocniej, może dużo powiedzieć o Twoich zapachowych preferencjach.

Krok drugi, czyli poznanie opisów produktów

Każdy zapach niesie za sobą jakąś historię, a opisy perfum próbują ująć w słowa te złożone opowieści. Wiele opisów jest barwnych, dzięki czemu lepiej oddają zapach i podkreślają jego zróżnicowane aspekty oraz pokazują, do kogo najlepiej pasuje dany aromat, ale jeśli chcesz skupić się na konkretach, zwróć uwagę na listę składników.

Kiedy już zrozumiesz, jakie składniki tworzą Twoje ulubione zapachy, łatwiej będzie Ci wybierać nowe perfumy online, nawet bez ich wcześniejszego wąchania. Pamiętaj tutaj o wspomnianym wcześniej podziale na nuty głowy, serca i bazy, co da Ci lepsze wyobrażenie o trwałości oraz intensywności zapachu.

I tak na przykład cytrusy w sercu zapachu mogą zapewnić inny efekt niż w bazie perfum. Przykład? Proszę bardzo!

Początkowa świeżość cytrusów w „Green Tea Pear Blossom” od Elizabeth Arden ustępuje szybko miejsca delikatnym, kwiatowym aromatom. Z kolei „Green Tea Essence”, chociaż oferuje podobne składniki, kładzie odrobinę większy nacisk na cytrusową świeżość.

Krok trzeci, czyli zakupy online

I wreszcie krok trzeci, czyli crème de la crème ­– zakupy online. Aby jednak mieć pewność, że zakupy będą nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne, warto korzystać ze sprawdzonych i uznanych perfumerii online, takich jak TagoMago!

Znajdziesz tutaj nie tylko tysiące produktów – od kolorowych kosmetyków i zapachów do domu po perfumy męskie oraz damskie, ale również rozbudowane opisy produktów i opinie innych użytkowników. Wszystko po to, aby zakup perfum był więcej niż satysfakcjonujący.

Jedno jest pewne – zakupy perfum przez internet mogą mieć posmak prawdziwej przygody. Z odpowiednim podejściem i odrobiną cierpliwości można odkryć zapachy, które staną się naszymi osobistymi wizytówkami na kolejne miesiące, a nawet lata.

Dlatego tym bardziej zachęcamy do zagłębienia się w produkty, bo jesteśmy przekonani, że gdzieś w zakamarkach naszych wirtualnych półek sklepowych kryje się perełka zapachowa, która podbije Twoje serce.

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.