Perfumy Si - które najładniejsze?

Perfumy Si - które najładniejsze?

Grudniowe wydanie recenzji perfum otwiera prawdziwy „kozak”- zapach Giorgio Armani Si. Powstał niedawno, a już wyrobił sobie opinię najładniejszych perfum damskich. Czy to przesada? Niekoniecznie, perfumy szyprowe należą do klasyki swojego gatunku. A co o kompozycji Giorgio Armani Si sądzi zespół redakcyjny Tagomago?

Perfumy Si

Kompozycja Giorgio Armani Si powstała w 2013 roku, a jej twórczynią była Christine Nagel. „Nos” ma na swoim koncie takie zapachy, jak Miss Dior Cherie czy Twilly d’Hermes. Za sukcesem zapachu oprócz doskonale wyważonej piramidy składników stoi także ogromny budżet reklamowy i kampania z Cate Blanchett w roli głównej.

Nowoczesny szypr w kompozycji doceniły miliony kobiet, które bez zająknięcia przyznają, że Si ma na ich toaletce szczególne miejsce. Szybko do rodziny Giorgio Armani Si dołączyły kolejne flankery: Si Intense (2014), Si Eau de Toilette (2015), Si Rose Signature (2016) Si Rose Signature II (2017).

Nuty zapachowe Giorgio Armani Si

  • Nuty głowy: liść czarnej porzeczki
  • Nuty serca: frezja, róża majowa
  • Nuty bazy: wanilia, paczula, ambroksan, nuty drzewne

Perfumy damskie Si – charakterystyka

Charakter perfum: kunszt perfum Si polega na minimalistycznym zestawie nut zapachowych, które tworzą wyrazistą kompozycję. Perfumy o szyprowo-owocowym charakterze zaskakują mocnym, słodkim i nieco cierpkim początkiem, za który odpowiada porzeczka. Ostry zapach powoli przechodzi w delikatniejsze nuty kwiatowe, które są tylko kolejnym krokiem do magii, która dzieje się w nutach bazy. Miękka paczula daje o sobie znać i dominuje.

Zapach można zaliczyć do perfum waniliowych, choć ten składnik jest mało wyrazisty. O wiele mocniejsze są nuty drzewne, które nawiązują do tradycyjnych perfum szyprowych.

Na kiedy: perfumy Si są ciepłe i otulające, dlatego zdecydowanie polecamy je na jesień i zimę. Są doskonałe na dzień – nie przytłaczają, są wyrafinowane i eleganckie. Nadają się do biura czy na ważne spotkania biznesowe.

Trwałość perfum: perfumy są wyjątkowo trwałe i utrzymują się minimum 8 godzin.

Podsumowując, szyprowa kompozycja Giorgio Armani jest dobrym wyborem na chłodniejsze miesiące. Jest niebanalna, elegancka i długo utrzymuje się przy skórze– nic więcej nie trzeba w tym zestawieniu. A Ty próbowałaś Armani Si? Co o nich sądzisz?

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.