Perfumy dla dzieci

Perfumy dla dzieci

Perfumy kojarzą się przede wszystkim ze światem dorosłych, a przecież dzieci chętnie naśladują swoich rodziców w różnych aspektach, więc i sięganie po perfumy nie stanowi tutaj wyjątku. Wprost przeciwnie – jest to nieodłączny element poznawania świata i samego siebie.

W którym jednak momencie pozwolić dziecku korzystać z perfum i czy są jakieś inne alternatywy? Lepiej podzielić się z nim swoim flakonem, a może podarować mu własny? Możliwości jest wiele i w tym artykule przyjrzymy się im bliżej.

Od którego roku życia dzieci mogą stosować perfumy?

Oficjalnie nie istnieją żadne przepisy, które zabraniałyby używania perfum przez dzieci. To przecież codzienny produkt stosowany na całym świecie, a także element pielęgnacji i dbania o higienę osobistą. Jest jednak inny aspekt, który warto mieć na uwadze, a mianowicie wiek dziecka.

Trzeba pamiętać, że skóra dziecka jest delikatniejsza i wrażliwsza od skóry dorosłego człowieka, więc może inaczej reagować na różnego rodzaju produkty do codziennej pielęgnacji. Dlatego też istnieją całe linie kosmetyków dedykowane właśnie dzieciom, które uwzględniają ich szczególne potrzeby i są przebadane pod tym kątem.

Nie inaczej jest właśnie w przypadku perfum, bo na rynku można znaleźć zapachy dedykowane dzieciom i młodzieży, w których natężenie składników i ich rodzaj jest dobrany specjalnie do młodszych użytkowników.

Przykłady znajdziesz również w naszym sklepie internetowym. Łatwo je rozpoznać, bo perfumy dla dzieci wyróżniają się m.in. etykietą, którą często nawiązuje do bajek albo jest barwniejsza niż w propozycjach dla osób dorosłych.

Czy perfumy dla dzieci są bezpieczne?

Wszyscy miłośnicy filmu „Kevin sam w domu” kojarzą z pewnością scenę, w której tytułowy Kevin sięga przed wyjściem po wodę kolońską swojego taty. Chłopiec zafascynowany nieznanym dla siebie światem, szybko żałuje decyzji, bo woda zaczyna go szczypać w twarz.

Podobnie może być z perfumami dla dorosłych, które stosowane przez małoletnich mogą wywoływać niepożądane reakcje – od zaczerwień po szczypanie lub swędzenie. Wszystko dlatego, bo jak wspomnieliśmy wyżej, skóra dzieci jest wrażliwsza.

Dlatego najlepiej wybierać linie perfum dedykowane młodszym użytkownikom, ale wtedy również warto zachować ostrożność i przetestować zapach na niewielkim obszarze skóry. W końcu te same zasady obowiązują w przypadku perfum dla dorosłych, dlatego takie podejście jest nie tylko bezpieczne, ale pokazuje również dziecku, jak prawidłowo sprawdzać nowe kosmetyki (nie tylko perfumy), aby jak najlepiej zadbać o siebie i swoją skórę.

Najpopularniejsze zapachy w perfumach dla dzieci

Zapachy w perfumach dla dzieci zazwyczaj są delikatne, subtelne i przyjemne, aby nie przytłaczać wrażliwszych zmysłów najmłodszych. Najpopularniejsze zapachy w tego rodzaju produktach często opierają się na nutach owocowych, kwiatowych lub odświeżających.

Stalowe top trzy tworzą aromaty:

  • słodkie: truskawka, wiśnia i malina,
  • odświeżające: cytrusy, zielona herbata, jabłko,
  • unisex: mięta, pomarańcza.

Oczywiście mieszanki zapachów i kompozycji mogą tworzyć przeróżne aromaty przeznaczone zarówno dla chłopaków, jak i dziewczyn. Ostateczny wybór zależy więc od przyszłych użytkowników – czy wolą postawić na energetyzującą mieszankę owocową, a może nuty kwiatowe? Odkrywanie swoich ulubionych zapachów i dopasowywanie ich do okazji to również element otwierania się na inny świat – świat dorosłych.

Kiedy podarować dziecku pierwsze perfumy?

Odpowiedź na to pytanie to bardzo indywidualna kwestia, bo dzieci dojrzewają w różnym wieku. Różne są także linie perfum dedykowane najmłodszym, więc pierwsze kroki w tym świecie można stawiać już na etapie szkoły podstawowej.

Jak bezpiecznie wprowadzić swoje dziecko w świat perfum? Dobrym pomysłem jest podarowanie mu pierwszego flakonika z okazji urodzin lub świąt. Jeżeli znasz preferencje zapachowe swojej pociechy, z łatwością dopasujesz do nich jedną z wielu propozycji w naszym sklepie internetowym. A jeśli ich nie znasz, postaw na uniwersalne opcje kwiatowe lub owocowe.

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.