Oryginalne perfumy dla odważnych

Oryginalne perfumy dla odważnych

Perfumy to jeden ze sposobów wyrażania siebie, swojej osobowości i charakteru. Delikatne perfumy damskie mogą podkreślać kobiecość i subtelność, z kolei najbardziej intensywne zapachy, w których poszczególne nuty zapachowe grają pierwsze skrzypce będą wyznacznikiem pewności siebie.

Tym razem chcemy przyjrzeć się zupełnie innej kategorii i przy wyborze perfum do naszego krótkiego zestawienia, szukaliśmy oryginalności. Sięgnęliśmy po zapachy, które wykraczają poza utarte schematy. Zapachy mocne, zmysłowe lub niecodzienne. Każdy z nich inaczej wyraża odwagę, ale jedno jest pewne – nie można przejść obok nich obojętnie.

Gotowi na tę niesamowitą podróż w głąb kreatywności? Sprawdźmy więc, jakie oryginalne zapachy już na nas czekają.

Ekskluzywne perfumy damskie i męskie

Wiele marek prześciga się w tworzeniu oryginalnych, czasami wręcz dziwnych, zapachów, które są bardziej ciekawostką niż stałą ofertą. Często taki niespotykany aromat ma wymiar marketingowy, czyli wzbudza zainteresowanie firmą i przyciąga nowych odbiorców.

Przykłady takich perfum z ostatnich lat to chociażby:

  • Patrick McCarthy – Money Perfume, czyli perfumy o zapachu pieniędzy,

  • Demeter Fragrance Library – Demeter Funeral Home, czyli perfumy o zapachu domu pogrzebowego,

  • Burberry – Burberry Baby Touch, czyli perfumy o zapachu niemowląt,

  • Burger King – Burger King Flame-Grilled, czyli zapach grillowanego mięsa.

Przykłady można mnożyć w nieskończoność, bo od początku istnienia branży perfumeryjnej pojawiały się mniej i bardziej szalone pomysły, czasami balansujące na granicy dobrego smaku (nie wspominając już od dobrym zapachu).

Jednak my wychodzimy z założenia, że wody perfumowane i wody toaletowe muszą mieć także praktyczne zastosowanie, dlatego poniższe propozycje łączą w sobie oryginalne, często zaskakujące nuty zapachowe, które sprawdzają się także na co dzień.

Etat Libre d'Orange – I Am Trash Les Fleurs Du Dechet: kontrowersyjny i wyrazisty zapach

Ta francuska marka za cel honoru postawiła sobie wyróżnienie się na tle innych. Wszystkie ich perfumy są odważne, nietuzinkowe i często budzą kontrowersje. Jednak jeden z ich najbardziej wyrazistych i kontrowersyjnych zapachów to "I Am Trash Les Fleurs Du Dechet".

Zarówno angielska nazwa (I Am Trash), jak i francuska (Les Fleurs Du Dechet) odnoszą się do śmieci. Jest tu misz-masz składników (owocowe nuty mandarynki i gorzkiej pomarańczy, róża, cedr), które można by znaleźć w jakimkolwiek przysklepowym kontenerze. Co jednak ważne, perfumy mają nie tylko szokować, ale również zmuszać do myślenia o tym, jak wiele żywności się marnuje.

Zainteresowanych tym zapachem uspokajamy, że nie jest to dosłownie zapach śmieci czy odpadków, ale jest to z pewnością propozycja dla osób, które nie boją się wyzwań, lubią eksperymentować i są otwarte na bardziej zaskakujące doznania.

Carolina Herrera – Bad Boy Le Parfum: uwodzicielski zapach dla prawdziwych mężczyzn

Nazwa "Bad Boy" już na wstępie wskazuje, że jest to kompozycja adresowana do mężczyzn o wyrazistej osobowości, odważnych i charyzmatycznych. To zapach, który podkreśla ich pewność siebie i charakter, a jednocześnie zaprasza do odkrywania tajemniczej i uwodzicielskiej strony ich natury.

"Bad Boy Le Parfum" to perfumy dla tych, którzy szukają zapachu, który nie tylko będzie ich wyróżniał, ale również zaskoczy otoczenie swoją intrygującą kompozycją. To nie jest typowy zapach dla każdego – to wyzwanie dla tych, którzy lubią eksperymentować z perfumami i odkrywać nowe wymiary swojej osobowości.

Zmysłowy zapach utrzyma się na skórze przez bardzo długi czas, więc jego intensywny aromat będzie przykuwał uwagę innych i towarzyszył noszącemu te perfumy przez wiele godzin. Ich zapach można kochać lub nienawidzić, ale z pewnością nie można pozostać obojętnym wobec tej propozycji.

 

To tylko dwa z najbardziej charakterystycznych i oryginalnych perfum, jakie można znaleźć w naszym sklepie internetowym, ale serdecznie zachęcamy do samodzielnego odkrywania nowych zapachów. Zmysłowe nuty zapachowe, orientalne kwiatowe aromaty czy akordy waty cukrowej, mchu lub dzikich owoców zabiorą Cię w nieznaną podróż. Podejmiesz ryzyko?

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.