Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością – nie bez powodu, ponieważ warto dać mu szansę. Jakie lakiery hybrydowe wybrać i o czym należy pamiętać, aby piękny kolor utrzymał się na paznokciach jak najdłużej?

Malowanie lakierem hybrydowym nie jest skomplikowane, o ile będziesz trzymać się kolejności nakładania warstw i pozostaniesz precyzyjna. Przedstawiamy krok po kroku, jak nałożyć hybrydę.

Co to jest manicure hybrydowy?

Jest to manicure wykonywany przy użyciu lakierów hybrydowych utrwalanych pod lampą UV. Zapewnia niesamowitą trwałość, dlatego jest tak bardzo popularny. Dobrze nałożony manicure może trzymać się na paznokciach nawet do kilku tygodni, a standardem są 2 tygodnie. Zwykle lakiery hybrydowe są zmywane nie dlatego, że pojawiły się odpryski, ale dlatego, że odrost jest już znacznie widoczny. Poprawnie założony i ściągnięty lakier hybrydowy nie wpływa negatywnie na płytkę paznokcia.

Co jest potrzebne do nałożenia hybrydy?

  • Lampa do paznokci hybrydowych
  • Base coat, czyli tzw. baza
  • Lakier hybrydowy w wybranym kolorze
  • Top coat, czyli lakier wierzchni
  • Cleaner, czyli odtłuszczacz
  • Bezpyłowe waciki do odtłuszczenia płytki paznokcia
  • Bloczek polerski do matowienia

Sukces dobrego manicure hybrydowego

Po pierwsze zależy od dobrego lakieru. Wybieraj marki oferujące profesjonalne produkty. Odpowiednie są te kosmetyki, które stanowią połączenie lakieru i żelu do paznokci, np. cenione lakiery hybrydowe Semilac. Porządny skład zapewnia dobre krycie, łatwą aplikację i intensywność koloru. Ważna jest też precyzja, z jaką przygotujesz paznokcie do malowania. Im więcej uwagi poświecisz ich przygotowaniu, tym lakier będzie się dłużej trzymał.

Pamiętaj o dobrym odtłuszczaczu. Przy malowaniu niezwykle istotne jest to, aby nie zalać lakierem skórek wokół płytki – nie możemy ich nawet dotknąć pędzelkiem, ponieważ lakier pod wpływem UV je na stałe utwardzi i nie zmyjesz ich ze skórek bez naruszania całości. Malowanie lakierem hybrydowym wymaga cierpliwości i precyzji.

Manicure hybrydowy krok po kroku

1. Przygotowanie paznokci

Odsuwamy lub przycinamy skórki – wybieramy dowolną metodę, aby odsłonić jak największą powierzchnie płytki. Następnie przechodzimy do odtłuszczenia płytki paznokcia cleanerem. Nasączamy nim waciki niepozostawiające pyłu ani włosków i dokładnie czyścimy każdą płytkę. Jest to bardzo ważne i zapewnia długotrwałe trzymanie lakieru. Paznokcie możesz też lekko zmatowić bloczkiem polerskim, jeśli mają tendencje do „przetłuszczania się”.

2. Nałożenie base coat – lakieru bazowego

Paznokcie jednej dłoni (najpierw procedurę stosujemy na czterem palcach, następnie powtarzamy ją na kciuku) pokrywamy cienką warstwą lakieru bazowego. Bardzo ważne jest, aby nie dotknąć nim skórek. Wkładamy je pod lampę UV, by utwardzić bazę. Zwykle czas utrwalenia w tradycyjnych lampach wynosi ok. 2,5 minuty. Lampa UV LED skraca ten czas do ok. 45 sekund.

3. Nałożenie lakieru kolorowego

Aby nie zalać skórek, przykładamy pędzelek z lakierem w odległości ok. 5 mm od skórek i bardzo powoli przesuwamy go do końca paznokcia, rozprowadzając równomiernie kolor. Staramy się, aby warstwy lakieru były cienkie. Dobre lakiery hybrydowe nie pozostawiają smug, co jest udogodnieniem podczas malowania. Wkładamy pomalowane paznokcie hybrydowe pod lampę UV. Nakładamy kolejną warstwę i znów ją utrwalamy.

4. Nałożenie top coat – lakieru wierzchniego

Wierzchnia warstwa ładnie nabłyszcza i dodatkowo utrwala manicure hybrydowy. Po umalowaniu wkładamy paznokcie pod lampę.

5. Gotowe!

Dużym plusem lakierów hybrydowych jest to, że po wyjęciu ich spod lampy nie trzeba czekać aż wyschną. Można pójść spać, zacząć przygotowywać obiad albo wyjść na imprezę bez obaw o uszczerbek na paznokciach.

 

Ściąganie hybrydy

Hybrydowy manicure trzyma się długo i jedynym powodem do ściągnięcia lakieru jest zwykle duży odrost. Aby go zmyć potrzebujemy srebrnej folii, wacików i acetonu. Przyda się też pilniczek. Można też skorzystać z gotowych zestawów do hybrydy. Wacik nasączamy removerem, przykładamy do paznokcia, zawijamy go folią i czekamy ok. 15 minut. Po odwinięciu warstwa lakieru powinna gładko odejść od paznokcia. Możesz ją delikatnie zdrapać specjalnym striperem lub narzędziami do tego poświęconymi, które nie zniszczą płytki. Po ściągnięciu hybrydy paznokcie można z powrotem przygotować do ponownego malowania. Powodzenia!

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.