Jakie kosmetyki dla mężczyzn do twarzy - pielęgnacja

Jakie kosmetyki dla mężczyzn do twarzy - pielęgnacja

Czasy, kiedy pielęgnacja twarzy była zarezerwowana wyłącznie dla kobiet, mamy już dawno za sobą. Całe szczęście! Współcześnie każda twarz (męska i damska) ma takie samo prawo do bycia odżywioną, gładką i promienną, dlatego kosmetyki dla mężczyzn cieszą się dużą popularnością. Przedstawiamy poradnik, jak dbać o cerę mężczyzn w 4 prostych krokach.

Zanim wybierzesz kosmetyki dla mężczyzn, pamiętaj o tym, że męska skóra ma zupełnie inne potrzeby niż kobieca i wymaga innego podejścia, innej pielęgnacji i innych produktów. Brzmi groźnie? Uspokajamy, pielęgnacja męskiej twarzy może być naprawdę łatwa. Dowód? Wykonaj te 4 kroki, a zyskasz gładką cerę i zaoszczędzisz czas na „siedzeniu w łazience”.

Krok 1: Oczyszczanie męskiej twarzy

Gruczoły łojowe, zlokalizowane na męskich twarzach, pracują intensywnie przez cały dzień, produkując znaczne ilości sebum. Z tego powodu męska cera, bardziej niż kobieca, narażona jest na działanie szkodliwych bakterii, wywołujących wypryski i różnego rodzaju podrażnienia. Aby uchronić skórę przed przykrymi niespodziankami, konieczne jest jej regularne i dokładne oczyszczanie. Na szczęście jest to naprawdę łatwe i przyjemne.

Do mycia twarzy należy używać kosmetyków dostosowanych do potrzeb cery. Nie wiesz, jaka jest Twoja cera? Skorzystaj z naszego poradnika.

Jak poznać rodzaj męskiej cery?

  • Skórze suchej towarzyszy nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, pojawiające się zaraz po umyciu twarzy. W ciągu dnia skóra może sprawiać wrażenie szorstkiej i napiętej.
  • Skóra tłusta jest podatna na świecenie. W ciągu dnia pokrywa się warstwą sebum, która zatyka pory, co może prowadzić do powstawania wyprysków.
  • Skóra mieszana wykazuje podobne właściwości jak skóra tłusta (świeci się), jednak zwykle jedynie w tzw. strefie T, obejmującej czoło, nos i brodę.

Po jakie kosmetyki dla mężczyzn powinni sięgać panowie z cerą suchą, tłustą lub mieszaną?

Dla posiadaczy skóry suchej najlepsze będą delikatne produkty bez parabenów i alkoholu, np. żel Aquapower D-sensitive marki Biotherm, które nie uczulają i są łagodne dla skóry.

Mężczyźni z cerą mieszaną lub tłustą powinni wybierać produkty, które ograniczą nadprogramową pracę gruczołów łojowych i zmniejszą błyszczenie się twarzy. Przykładem takiego kosmetyku może być żel Oil Control Face Wash od Clinique.

Szczęśliwcy, których cera nie jest kapryśna, podrażniona ani tłusta, mogą pozwolić sobie na stosowanie uniwersalnych, delikatnie nawilżających i oczyszczających kosmetyków, na przykład od L’oréal.

Raz lub dwa razy w tygodniu warto wykonać peeling do twarzy, który usunie martwy naskórek i dogłębnie oczyści męską buzię.

Krok 2: Tonizowanie

Wiemy, że wielu mężczyzn kojarzy tonik tylko z ginem, a kosmetyk o tej nazwie uznaje za produkt zbędny w swojej łazience. Niesłusznie! Postaramy się raz na zawsze wyjaśnić, jaką rolę w codziennej pielęgnacji odgrywa tonizowanie.

Męska twarz, która została oczyszczona przy pomocy wody i żelu, zmienia swój odczyn, czyli pH, jak i usuwa naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry, który działa ochronnie. Zadaniem toniku jest przywrócenie cerze naturalnego, kwaśnego pH na poziomie 5,5. Co się dzieje, jeżeli tonizowanie jest pomijane? Cera zaczyna się buntować – przy zbyt wysokim pH staje się wrażliwa i podrażniona; przy zbyt niskim – produkuje dużo łoju i szybko się przetłuszcza.

Krok 3: Odżywianie i nawilżanie

Zadaniem kremu dla mężczyzn jest dostarczenie skórze składników nawilżających i odżywiających. Supermoc kremu nawilża, uelastycznia i zapobiega podrażnieniom. Niektóre produkty zapobiegają powstawaniu zmarszczek i minimalizują przebarwienia skóry. Krem stosuj 2 razy dziennie, po oczyszczeniu i stonizowaniu cery.

Jak dopasować męski krem do potrzeb cery?

Panowie o skórze mocno przesuszonej i podrażnionej powinni sięgać po silnie nawilżające i kojące produkty, które nie zawierają parabenów, alkoholu, a ich formuła jest pozbawiona zapachu.

Mężczyźni po trzydziestce powinni rozważyć wprowadzenie do swojej pielęgnacji produktów, które pozwolą ich skórze zachować młodość. Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn redukuje oznaki starzenia się cery, wygładza zmarszczki, pozwala zachować skórze elastyczność.

Efekty działania kremu przeciwzmarszczkowego warto wzmocnić, wprowadzając do codziennej pielęgnacji krem pod oczy. Myślisz, że to zbyteczne? Wcale nie! Skóra pod oczami jest cienka i łatwo ulega uszkodzeniom oraz wysuszeniu. Zmęczona, szara i sucha skóra wokół oczu, jak mało co potrafi dodać lat.

Krok 4: Golenie

Umówmy się – golenie to mocno indywidualna sprawa. Część mężczyzn nie wyobraża sobie codziennego paradowania z zarostem i regularnie sięga po maszynkę lub golarkę. Inni czują się najlepiej wtedy, gdy ich twarz przykryta jest niewielką lub pokaźną brodą. Mimo to każdy mężczyzna musi czasem zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest z golenie.

Podrażnienia po goleniu, zacięcia, wrastanie włosów – który z panów tego nie doświadczył? Na szczęście nie musi to tak wyglądać! Jakie kosmetyki dla mężczyzn wprowadzić do kosmetyczki?

  • Balsam po goleniu – aby cieszyć się gładką, zadbaną i odżywioną cerą, należy używać go po każdym spotkaniu z ostrzem. Balsam nawilży i ukoi skórę, a także zapobiegnie nieprzyjemnym i nieestetycznym podrażnieniom po goleniu.
  • Woda po goleniu – kosmetyk ten łączy w sobie zalety perfum i emulsji łagodzącej po goleniu – nawilża i koi twarz, a także jest doskonałym uzupełnieniem zapachu męskich perfum. Nasz wybór? Woda po goleniu Eternity od Calvina Kleina o obłędnym, aromatycznym i uwodzicielskim aromacie z gatunku fougere.

Przebrnąłeś przez nasze 4 kroki i z pewnością obyło się bez rannych. Pamiętaj, że wygląd Twojej skóry zależy od tego, jak będziesz o nią dbał. Wystarczy odrobina chęci oraz sprawdzone kosmetyki dla mężczyzn, by czuć się dobrze w swojej skórze.

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.