Jak wykonać idealny makijaż na studniówkę?

Jak wykonać idealny makijaż na studniówkę?

Studniówka to dla młodej dziewczyny wyjątkowy bal, w trakcie którego chce zaskoczyć wszystkich swoją stylizacją. To dla niej także okazja pozwalająca poluzować make-up'owe cugle. O ile w codziennym życiu dziewczęta nie zawsze pozwalają sobie na ostry makijaż, to wiele z nich właśnie podczas studniówki idzie na całość.

Makijaż na co dzień i na studniówkę — najważniejsze różnice

Większość młodych dziewcząt ma łagodne rysy twarzy, w związku z czym stosują one raczej dość delikatny makijaż. Studniówka to impreza wyjątkowa i pod wieloma względami jedyna w życiu. Dlatego na taką okazję należy przygotować coś specjalnego. Jak powinien wyglądać idealny, studniówkowy makijaż? Z pewnością nie powinien być dobrany przypadkowo. Oczywiście można przed zabawą skorzystać z kosmetyków, których na co dzień się nie używa, ale to z kolei wiąże się z koniecznością wcześniejszego eksperymentowania z tymi produktami. Warto postawić na takie rozwiązania, które utrzymają się na twarzy przez minimum 12 - 14 godzin i jednocześnie zniosą imprezowe szaleństwo.

Samodzielny makijaż na studniówkę — czy to ma sens?

Samodzielny makijaż studniówkowy może dla wielu młodych dziewczyn skończyć się wizerunkową katastrofą. Owszem, spora część z nich ma pewnie doświadczenie w stosowaniu kosmetyków, ale zdecydowana większość nie wie, jak dobierać do siebie intensywnie prezentujące się produkty. Dlatego w ich przypadku pomoc wizażystki jest wręcz konieczna. Doświadczona specjalistka pomoże:

  • odpowiednio dobrać podkład,
  • przygotować nawilżającą maseczkę,
  • dostosować kosmetyki do potrzeb klientki,
  • zregenerować naskórek itd.

Poza tym nie można zapominać, że tylko profesjonalna wizażystka przygotuje właściwy makijaż próbny, na bazie którego (i po sugestiach klientki) zostanie przygotowany ten jedyny i właściwy make-up. Bądź co bądź, wieczór studniówkowy jest tym jedynym w życiu, gdyż jako taki kojarzy się z wejściem w dorosłość.

Jak wykonać studniówkowy makijaż?

Można wyróżnić trzy filary, na których powinien opierać się dobry, studniówkowy makijaż. Są to:

  • uroda, a więc typ twarzy, wielkość oczu, uwydatnione kości policzkowe, kształt głowy itd.,
  • strój, czyli długość sukienki, jej kolor, obecność zdobień itd.,
  • fryzura, czyli długość i kolor włosów, rodzaj zastosowanego lakieru, ewentualnie farby.

Makijaż na studniówkę powinien pasować do tych trzech elementów dziewczęcej stylistyki. Przykładowo zaleca się, aby blondynki postawiły na delikatniejszy makijaż. Z kolei brunetki powinny wybierać bardziej intensywne barwy. To samo dotyczy zresztą karnacji skóry. Efektowny, studniówkowy makijaż to obowiązkowa pomadka (dobrana do makijażu i koloru sukienki), zmatowiona cera i przede wszystkim podkreślone oczy. Obowiązkowo należy też położyć na policzkach róż, który nada cerze zdrowy, elegancki wygląd. Najlepiej, jeśli twarz zostanie pokryta pudrem, ze zwróceniem szczególnej uwagi na podkreślenie konturów głowy. Warto też postawić na tzw. smokey eye, czyli makijaż oczu, który można z łatwością wykonać za pomocą eye-linera i właściwego cieniowania. Na koniec warto podkreślić brwi, które powinny być wyraziste i seksowne.

Jak uniknąć wpadki przy studniówkowym makijażu?

Nieprzypadkowo makijaż studniówkowy jest porównywany do makijażu ślubnego. Obydwa muszą wyróżniać się dużą trwałością, gdyż powinny wytrzymać na twarzy co najmniej kilkanaście godzin. Dlatego na studniówkę warto wykorzystać przede wszystkim dobre kosmetyki. Oszczędzanie lub kupowanie niesprawdzonych produktów nie ma sensu, gdyż szkoda na nie czasu. Z makijażem nie można też przesadzać. Jeśli będzie zbyt mocny, to przyniesie skutek odwrotny do oczekiwanego. Jeśli dziewczyna chce się umalować sama, a wcześniej tego nie robiła, powinna zdecydować się na lżejszy make-up. W przypadku intensywnych kolorów łatwo się skompromitować.

studniówkowy makijaż

Jak stworzyć spójną stylistycznie całość?

W studniówkowym makijażu ważne jest, aby umiejętnie powiązać ze sobą poszczególne elementy stylizacji. Mocno zdobiona sukienka raczej nie będzie dobrze się prezentować z krzykliwym make-upem. Z kolei mocny makijaż warto połączyć z delikatnie opadającymi na twarz włosami. Jeśli dziewczyna stawia na bogatą fryzurę, to powinna zastanowić się nad lżejszym make-upem. Z kolei w przypadku skromniejszych sukni można zaszaleć i wybrać np. błyszczące kosmetyki z dodatkiem brokatu. Ważne, aby w tym wszystkim umieć znaleźć właściwy konsensus.

Makijaż permanentny — alternatywa na studniówkę?

Makijaż permanentny jest coraz częściej wybierany na studniówkę. Jego zaletą jest znaczna oszczędność czasu. Dziewczyna, która go nosi, nie musi każdego ranka nakładać makijażu. Wręcz przeciwnie — w jej przypadku wystarczą jedynie podstawowe czynności pielęgnacyjne. Atutem permanentnego make-upu jest też możliwość dostosowania go do indywidualnych potrzeb. Dziewczyna może w ten sposób zagęścić brwi, podkreślić oczy, a także zarysować usta. Dlatego jak najbardziej nada się on na studniówkę!

Reasumując, makijaż studniówkowy powinien być wykonany profesjonalnie i przede wszystkim z wyczuciem. Nie można też zapominać o tym, aby pasował do imprezowej stylizacji.

Powrót do listy artykułów

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.